Projektas ,,Senolių amatai ir tradicijos“ apjungė kelias kartas

   Trakų pradinėje mokykloje kasmet vykdoma įvairi projektinė veikla, gilinanti mokinių pažinimo, ugdymosi, ugdymo neformalioje aplinkoje kompetencijas. 2013 metais 1b klasėje mokytojos metodininkės Ramunės Bikauskienės iniciatyva pradėtas vykdyti projektas ,,Senolių amatai ir tradicijos“ greit įgavo pagreitį ir sudomino vaikus. Pasak mokytojos, ,,Viskas prasidėjo atsivertus pirmąją ,,Pupos“ knygą ir susipažinus su bite Maja...“- tai įkvėpė giliau susipažinti su bitininkystės amatu. Po šios pažinties sekė vilnos vėlimas, virvių vijimas, Užgavėnių kaukių gamyba, puodininkystė ir dar daug skirtingų veiklų- viso jų įgyvendinta ir išbandyta virš dvidešimties... Per ketverius projekto įgyvendinimo metus mokiniai apsilankė ,,Grikucio“ sodyboje Pamerkiuose, kur gamino ir ragavo grikinius blynus, virė grikių arbatą; kepė duoną Dalgedų sodyboje, ruošdamiesi Velykų šventėms, mokėsi įvairiomis technikomis marginti kiaušinius, susipažino su arklininkyste, pynė sodus, pažino daugybę liaudies instrumentų, Nemajūnų kaime Birštono savivaldybėje ant kokūstų lapų kepė bandas ir t.t.
   Baigdami 4-ąją klasę mokiniai kartu su mokytojomis Ramune Bikauskiene ir Sandra Stasiūnaite Luskevičiene pristatė šį projektą Trakų kultūros rūmuose plačiajai mokyklos ir miesto bendruomenei. Pristatydami visas per ketverius metus įgyvendintas  ,,Senolių amatų ir tradicijų“ veiklas mokiniai ne tik  pasakojo, bet ir demonstravo savo dainavimo, grojimo mokyklinėmis dūdelėmis įgūdžius, dzūkų tarme sekė pasaką, o besimokantieji meno mokykloje, grojo solo instrumentais bei šoko liaudies šokius. Jaunesnieji renginio dalyviai  daug sužinojo apie senolių gyvenimo būdą, o esantieji salėje seneliai džiaugėsi, kad jų protėvių gyvenimo kasdienybė išlieka nepamiršta ir kalba vaikų ir anūkų lūpomis.
   
Dėkojame projekto partneriams-Trakų kultūros rūmams, Trakų meno mokyklai, Trakų krašto kultūros ir amatų centrui padėjusiems įgyvendinti šį projektą.
 
Neformalaus ugdymo organizatorė

                                                                                      Sandra Stasiūnaitė Luskevičienė

IMG 6193           IMG 6191 1

 

IMG 6190 1           IMG 6192