„GAMTUKŲ“ PAMOKA

Mobili gamtos pažinimo studija „Gamtukai“ atvyko į mokyklą rugsėjo 26 dieną. Pamokas stebėjo 1-4 klasių moksleiviai. Tai 1 val 15 min. trukmės gamtos pažinimo renginiai su specialiai sukurtomis moderniomis mokymo priemonėmis.

Mokiniai žiūrėjo 3D filmą apie gamtą ir jos tausojimą. Gyvus mokslinius eksperimentus demonstravo mokslininkų komanda. Mokiniai sužinojo, kaip atsiranda žaibas, kaip atsiranda ir kas tai yra ugnis, kaip susiformuoja ir kas yra ledas, kaip susiformuoja rūkas ir kas yra vanduo. Eksperimentams pasibaigus, mokytojas, neformalaus ugdymo specialistas, aktorius Leonas Milius – projekto „Renkuosi mokyti!” mokytojas, apibendrino, ką vaikai sužinojo, paskatino juos reflektuoti. Vaikai gavo originalias specialiai projektui parengtas knygeles apie negyvąją ir gyvąją gamtą.

Visos projekto priemonės yra parengtos bendradarbiaujant su neformaliojo ugdymo specialistais ir gamtininkais. Dviejų dalių 3D filmo apie gamtą scenarijų kūrė Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė; mokomąsias knygeles sudarė Lietuvos edukologijos universiteto mokslų daktarė, docentė Dr. Rita Makarskaitė-Petkevičienė, o iliustravo vaikų dailininkas, rašytojas Paulius Juodišius. „Gamtukų“ gamtos pažinimo pamokose, kurios tęsis iki 2019 m. birželio 1 d., dalyvaus per 50 tūkst. Lietuvos I-IV klasių moksleivių.

Negalėjusius dalyvauti pamokose mokytojai pakvietė apsilankyti interneto svetainėje www.gamtukai.lt ir atlikti gamtos pažinimo testus, susipažinti su nykstančiais Lietuvos gyvūnais, pasižiūrėti sukurtą filmą, čia skelbiamos nuotraukos iš vykusių pamokų, jų metu vykdytų mokslinių eksperimentų įrašai.

AČIŪ KOMANDAI UŽ „PAMOKAS KITAIP“ !