Susitikimas su rašytoju Vytautu V. Landsbergiu ir iliustratore Dalia Karpavičiūte

Dešimtus metus Trakų pradinės mokyklos mokiniai aktyvinami dalyvauti respublikiniame skaitymo skatinimo projekte „Metų knygos rinkimai“. Pradinukai skaito ir balsuoja už Vaikų metų knygas. Kad turėtų savo nuomonę ir galėtų pasirinkti už kurią knygą atiduoti savo balsą, pirmiausia turi perskaityti penkias siūlomas geriausias knygas. Šiais metais balsavimui siūlomos vaikų knygos: Tomas Dirgėla „Benas – sapnų siuvėjas“, Vytautas V. Landsbergis „Pūkis karalius“, Paulius Norvila „Strykt pastrykt!“, Ignė Zarambaitė „Stebuklingi senelio batai“, Dovilė Zavedskaitė „Lietus ir skafandras“.

Lapkričio 11 d. 1 d. klasės mokiniai pažintį pradėjo su „Pūkiu karaliumi“. Perskaitę knygą ir savo matymus iliustravę piešiniais, pirmokai vyko į M. Mažvydo biblioteką. Ten susitiko su knygos autoriumi Vytautu V. Landsbergiu. Drauge dainavo apie iškultą avižėlę, kūrė pasaką, pateikė autoriui rūpimus klausimus, gavo autografą ir paspaudę ranką palinkėjo kūrybinės sėkmės. Susitikime dalyvavo ir „Pūkio karaliaus“ iliustratorė Dalia Karpavičiūte. Vaikams buvo smalsu kaip iliustruojamos knygelės, klausinėjo apie knygelių apipavidalinimo ypatumus ir metodikas.

Mokiniai laukia naujų autoriaus knygų. O kol laukia – skaitys ir kitas Vaikų metų knygas. Reikia turėti savo nuomonę ir gebėti atiduoti savo balsą už labiausiai patikusią Vaikų metų knygą.

Skaitymas – ne tik didelis malonumas, bet ir didelė nauda!

Rasa Lietuvninkienė

Audrė Butiutienė

 

 

 

1

2