Lietuvos kariuomenės diena Trakų pradinėje mokykloje

 

Lietuva- kraštas, kuris turi seną garbingą istoriją. Kiekvienas gyvendamas tą istoriją papildo savimi, savo buvimu, savo veikla. Taip nutiko ir tais 1991 m, kai pasienietis, garbingai saugojęs Lietuvos teritoriją, atidavė savo gyvybę už Lietuvą. Kas jis? Tai Gintaras Žagunis.
Trakų pradinėje mokykloje vyko renginių ciklas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Ne pirmi metai, kai dabartinėje pradinėje mokykloje eksponuojama ilgalaikė paroda Gintarui Žaguniui- iškiliam, drąsiam Trakų ir Lietuvos žmogui, krašto gynėjui. Viename iš renginių dalyvavusi Gintaro mama, buvusi Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Aldona Žagunienė, sesuo Ramunė, anūkė Gabrielė šiltai dalijosi prisiminimais apie sūnų, brolį, tėtį, jo profesiją ir atsakomybę. Bendruomenės pasieniečiai Elžbieta ir Edgaras žaismingai pristatė mokiniams veiklas, savo darbo ypatumus, supažindino su pasieniečio darbu iš arti. Renginio pabaigoje Varėnos PR Gintaro Žagunio PU vadas Žydrūnas Vaikasas tarnybos vardu jubiliejaus proga Aldonai Žagunienei  įteikė garbės ženklą  „Už nuopelnus valstybės sienos apsaugai“. Sveikinimo žodžius garbingo jubiliejaus proga Gintaro mamai tarė pasieniečių klubo prezidentas Vaclovas Zabarauskas.
Kalbant apie Lietuvos Kariuomenę negalima pamiršti tikrųjų karių, kurie šiandien, kasdien, nuolat dalyvauja taikos palaikymo misijose, kurie atlieka tai, kas nežinoma ir nematoma eiliniam piliečiui. Viena iš renginių ciklo dalių buvo susitikimas su jaunaisiais kariškiais ir linksmosios estafetės kartu. Mokiniai patyrė daug šiltų emocijų, susipažino su kario amunicija, išbandė ją. Kariškių veiklas nuotaikingu koncertu užbaigė Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, kuriam vadovauja trakietis kapitonas Ričardas Čiupkovas. Trakų pradinės mokyklos mokiniai dalyvavę renginiuose sakė, kad tai ,,įdomiausios dienos mokykloje“.
 
Trakų pradinės mokyklos
neformalaus ugdymo organizatorė
Sandra Stasiūnaitė Luskevičienė

zaguniene

visi 2
 
 

po renginio

KASP