„GAMTUKŲ“ PAMOKA

Mobili gamtos pažinimo studija „Gamtukai“ atvyko į mokyklą rugsėjo 26 dieną. Pamokas stebėjo 1-4 klasių moksleiviai. Tai 1 val 15 min. trukmės gamtos pažinimo renginiai su specialiai sukurtomis moderniomis mokymo priemonėmis.

Mokiniai žiūrėjo 3D filmą apie gamtą ir jos tausojimą. Gyvus mokslinius eksperimentus demonstravo mokslininkų komanda. Mokiniai sužinojo, kaip atsiranda žaibas, kaip atsiranda ir kas tai yra ugnis, kaip susiformuoja ir kas yra ledas, kaip susiformuoja rūkas ir kas yra vanduo. Eksperimentams pasibaigus, mokytojas, neformalaus ugdymo specialistas, aktorius Leonas Milius – projekto „Renkuosi mokyti!” mokytojas, apibendrino, ką vaikai sužinojo, paskatino juos reflektuoti. Vaikai gavo originalias specialiai projektui parengtas knygeles apie negyvąją ir gyvąją gamtą.

Visos projekto priemonės yra parengtos bendradarbiaujant su neformaliojo ugdymo specialistais ir gamtininkais. Dviejų dalių 3D filmo apie gamtą scenarijų kūrė Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė; mokomąsias knygeles sudarė Lietuvos edukologijos universiteto mokslų daktarė, docentė Dr. Rita Makarskaitė-Petkevičienė, o iliustravo vaikų dailininkas, rašytojas Paulius Juodišius. „Gamtukų“ gamtos pažinimo pamokose, kurios tęsis iki 2019 m. birželio 1 d., dalyvaus per 50 tūkst. Lietuvos I-IV klasių moksleivių.

Negalėjusius dalyvauti pamokose mokytojai pakvietė apsilankyti interneto svetainėje www.gamtukai.lt ir atlikti gamtos pažinimo testus, susipažinti su nykstančiais Lietuvos gyvūnais, pasižiūrėti sukurtą filmą, čia skelbiamos nuotraukos iš vykusių pamokų, jų metu vykdytų mokslinių eksperimentų įrašai.

AČIŪ KOMANDAI UŽ „PAMOKAS KITAIP“ !

Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena

Balandžio 23-ji -  Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena ir švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu. Šia švente siekiama apginti autorių teises ir pabrėžti knygos vertę. Knygos skaitymas svarbu ne tik kaip mokymosi, tobulėjimo, pažinimo šaltinis, bet ir savo malonumui...Mokykloje šią dieną paminėjome visi susirinkę į sporto salę ir 15 min. skaitėme kiekvienas savo atsineštą knygelę. 

IMG 20180423 110647

 

IMG 20180423 111714

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

Trakų pradinė mokykla jau ne pirmus metus dalyvauja ,,Vaikų linijos“ inicijuojamoje akcijoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. 1 - 4 klasių mokiniai kartu su pedagogais įsijungė į bendrą veiklą: kūrė klasės draugystės dienoraščius - ,,Draugystės knygą“. Mokiniai savo kūryboje atskleidžia ir gvildena draugystės, paramos draugui, empatijos temas. Taip pat aptarė temas pagal „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ veiklų kalendorių, organizavo rinkimus draugiškiausias klasės berniukas ir mergaitė; žaidė žaidimą ,,Slaptas draugas“; pynė draugystės apyrankes. Taip pat vyko filmų ,,Gerumo stebuklas“ ir ,,Žemės žvaigždutės“ peržiūra ir aptarimas, mokiniai atliko interaktyvų testą ,,Įveik patyčias“ .

Akimirkos iš Trakų pradinės mokyklos ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“ veiklų:

foto

1a klasės mokiniai pynė draugystės apyrankes ir užrišo draugui.

foto1foto2

1b klasės mokiniai atliko užduotis porose ir vieni kitus apklausė: Ką mėgsta veikti? Ar norėtų su porininku draugauti? Padarė lankstinuką ,,Mes draugai“.

foto3foto4

 

foto5 foto6

foto7

3a klasės mokiniai savo piešiniuose pavaizdavo, kaip jie leidžia laisvalaikį su draugais.

foto8

      3b klasės mokiniai susikūrė ženklus ir pavadino juos ,,Draugystės ženklais“.

foto9foto10  

 3d klasės mokiniai lankėsi Trakų policijos komisariato organizuotoje edukacinėje veikloje.

foto11foto12

 

 

 

4a klasės mokiniai sukūrė knygelę-lankstinuką ,,Siūlymas draugauk su manimi“ ir kiekvienas sau pasigamino klasės draugų nuotraukų albumą.

foto13

 

 4a klasės mokiniai sukūrė knygelę-lankstinuką ,,Siūlymas draugauk su manimi“ ir kiekvienas sau pasigamino klasės draugų nuotraukų albumą.

foto14

 

 4c klasės mokiniai piešė savo draugus ir rašė jiems palinkėjimus.

 

 

 

“NAMELIAI" NAUJAKURIAMS

Tęsdami projektą Žemės dienai 2d klasės mokiniai su mokytoja Janina Kudrevičiene ir Lukrecijos seneliu Vladyslavu įkėlė naujus inkilėlius į medžius Lukos ežero pakrantėje. Mokiniai inkilus papuošė savo vardais ir piešinukais. Išklausė pasakojimo, kodėl keliami inkilai, kodėl inkilai skirtingo dydžio ir kokie paukšteliai gali apsigyventi mūsų inkiluose. Taip pat gavo užduotį, einant pasivaikščioti ežero pakrante, atkreipti dėmesį, kieno inkiluose apsigyveno paukšteliai.

Tikime, kad ne vieną paukštelių šeimą sušildys nauji ,,nameliai,,.

 

inkilai 019

 

 

inkilai 009

 

 

inkilai 007

 

inkilai 020 1

 

inkilai 002